Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

13 sierpnia 2023 - zapraszamy do Iłży na XXVIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej

Utworzono dnia 02.08.2023

13 sierpnia 2023 - zapraszamy do Iłży  na  XXVIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej


W drugą niedzielę sierpnia, w urokliwej Iłży nad Iłżanką odbędzie się XXVIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej, który na stałe wpisał się w naszą tradycję, stając się niezwykłym punktem na mapie letnich wydarzeń plenerowych naszego regionu. Organizatorem tego wydarzenia jest Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących w Iłży - organizacja skupiająca twórców ludowych i sympatyków twórczości ludowej.

Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej to impreza promująca dorobek twórczości rękodzielniczej twórców Mazowsza i całego kraju. Jest jednym z największych przedsięwzięć podejmowanych przez nasze Towarzystwo na rzecz wspierania, promocji, kultywowania tradycji regionalnych oraz ocalenia od zapomnienia zanikających już dziedzin twórczości ludowej naszego regionu. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży, Muzeum Regionalne im. Adama Bednarczyka w Iłży, Centrum Kultury i Turystyki w Iłży oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Iłży.

Iłżecki Jarmark wspaniale promuje nasze miasto, ale też lokalne tradycje, kulturę i historię całego Mazowsza.

Iłżecki Jarmark to święto twórców ludowych, rękodzielników, którzy będą prezentować swoje dzieła i wyroby na przygotowanych kolorowych stoiskach, jednocześnie wykonując prace konkursowe w swoich dziedzinach twórczości. Od wczesnych godzin rannych będzie można podziwiać rękodzieło: rzeźby, ceramikę, produkty z wikliny, piękne haftowane obrusy, serwety, ręcznie robioną biżuterię i zabawki, laleczki, obrazy i wiele innych pięknych rzeczy wytworzonych rękoma osób, którzy kultywują tradycję twórczości ludowej.

Podczas XXVIII Iłżeckiego Jarmarku Sztuki Ludowej, jak co roku zostanie ogłoszony konkurs dla twórców ludowych w poszczególnych dziedzinach twórczości. Oprawę muzyczną zapewni Konkursowy Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.

…Gliniane dwojaki, podkówki z żelaza, wiklinowe kosze, koronkowe serwetki to niektóre dzieła ludowe, które można będzie podziwiać- kupować podczas jarmarku przy akompaniamencie muzyki ludowej oraz wśród zapachów pysznych, regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
 

Serdecznie zapraszamy!!!
 


 


Podczas Jarmarku odbędzie się akcja zbiórki krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.


Zadanie publiczne pt.: „XXVIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej” dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.   


Zadanie Publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Radomskiego, Gminy Iłża oraz prywatnych sponsorów i sympatyków Imprezy.#GminaIłża #PowiatRadom, #Mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka, #EchoDnia, #RadioKielce, #Starostaradomski, #BurmistrzIłży, #radiorekord, #telewizjaDami, #cozadzień, #7dni

 

Tekst  Nina Lis
Prezes Towarzystwa
Ochrony i Promocji
Zawodów Ginących

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       700 -1700
Wtorek                       700 -1700
Środa                       700 -1700
Czwartek                       700 - 1500
Piątek                       700 -1700  
Sobota                       800 -1300  

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 71

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 248

W poprzednim miesiącu: 413

Wszystkich: 15264