Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Iłżecka biblioteka otrzymała tytuł – BIBLIOTEKI PRZYJAZNEJ DZIECIOM

Utworzono dnia 06.10.2023

Iłżecka biblioteka otrzymała tytuł – BIBLIOTEKI PRZYJAZNEJ DZIECIOM

Iłżecka biblioteka otrzymała wyróżnienie w 2. ogólnopolskiej edycji akcji BIBLIOTEKA PRZYJAZNA DZIECIOM!

Zakończyła się 2. edycja ogólnopolskiej akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom organizowana przez Przystanek Rodzinka. Inicjatywa ta promuje czytelnictwo i instytucje je wspierające. Zwraca także uwagę na ogromny potencjał bibliotek. Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało wyróżnieniem w drugiej edycji aż 231 bibliotek!

Do II edycji akcji "Biblioteka Przyjazna Dzieciom" iłżecką bibliotekę zgłosiła radna Agnieszka Sępioł-Pietrzykowska a poparli nasi wierni czytelnicy. Tak - zgłaszając naszą placówkę, napisała Pani Agnieszka: „To tu, dzieci poznają nowe książki, uczą się, zdobywają wiedzę, bawią się, nawiązują nowe przyjaźnie. Uczestniczą w różnorodnych zajęciach animacyjnych i wspaniałej przygodzie z książką i biblioteką. Kreatywne wakacje, ferie, wyprawy bibliotekarek na zajęcia czytelnicze do przedszkoli, Tydzień Bibliotek, Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, Pasowania 6-latków na Czytelnika, młodszych dzieci na Przyjaciela Książki, sprawiają że dzieci lubią tu przychodzić i czują się świetnie. Projekty i Kampanie -Mała Książka – Wielki Człowiek, BohaterOn, Dyskusyjny Klub Książki, Akademia Pana Jana w Chmurze, zajęcia animacyjne i spotkania kreatywne wokół postaci z książek i rocznicowe wokół autorów i ilustratorów książek dziecięcych sprawiają, że „biblioteka kręci się wokół dzieci”.

Z serca wszystkim DZIĘKUJEMY - Pani Agnieszce i młodym czytelnikom iłżeckiej biblioteki oraz ich rodzicom za dostrzeżenie naszego ogromnego zaangażowania w rozwój czytelnictwa najmłodszych. Dziękujemy za uznanie i wyróżnienie Przystanek Rodzinka, jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy docenieni. Nadal będziemy działać oraz rozpowszechniać pasję czytania wśród najmłodszych i tych starszych czytelników naszej biblioteki – bo to nasza pasja.

Przystanek Rodzinka stworzył listę oraz mapę Bibliotek Przyjaznych Dzieciom, czyli bibliotek, które:

  • posiadają aktualizowany repertuar książek dla dzieci w różnym wieku,
  • promują inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem,
  • charakteryzują się przyjazną atmosferą, a personel biblioteki jest pomocny dziecku,
  • oferują różnorodny materiał – nie tylko książki, ale także audiobooki, gry edukacyjne, komiksy, materiały multimedialne itp.
  • dysponują kącikiem do czytania i zabawy,
  • regularnie organizują różnego rodzaju warsztaty, zajęcia edukacyjne, spotkania z autorami itp.
  • posiadają ciekawą aranżację przestrzeni – np. kolorowe dekoracje, prace czytelników, tematyczne kąciki czy specjalne miejsca dla dzieci,
  • współpracują z lokalną społecznością – np. ze szkołami i przedszkolami,
  • lub w jakikolwiek inny sposób popularyzują czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz inicjatywę aktywnej lektury.

Zgłaszanie bibliotek do 2. edycji miało miejsce w lipcu i sierpniu 2023 roku. Spośród komentujących wybrano 10 osób, do których powędrowały paczki z książkami dla dzieci od wydawnictw i instytucji wspierających akcję.
Więcej informacji na temat wszystkich edycji akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom można znaleźć na stronie https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

Link do mapy z wyróżnionymi bibliotekami:
https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

 Kliknij w zdjęcie żeby przejść do Galerii


 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       700 -1700
Wtorek                       700 -1700
Środa                       700 -1700
Czwartek                       700 - 1500
Piątek                       700 -1700  
Sobota                       800 -1300  

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 71

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 248

W poprzednim miesiącu: 413

Wszystkich: 15264