• Benefis_J_Czarnecki_1.jpg
  • Spotkanie_DKK_4.jpg
  • Spotkanie_DKK_6.jpg

Wizyta Krystyny Brzechwy w Iłżeckiej Bibliotece

W sobotnie popołudnie naszą bibliotekę odwiedziła malarka Krystyna Brzechwa. Pani Krystyna zwiedziła Biblioteczkę Pana Leśmiana, która w Iłży powstała dzięki hojności Ryszarda Górniaka. Dodać należy, że wartość intelektualna i historyczna księgozbioru z Biblioteczki Pana Leśmiana jest nie do przecenienia, co zresztą potwierdziła Krystyna Brzechwa przeglądając w cichości i zadumie zgromadzone perełki literackie /poezję, książki o Leśmianie, i wydania bibliofilskie poezji Leśmiana i literatów jemu współczesnych/.  Wszystkie wydawnictwa z Biblioteczki mają ogromną wartość i zasłużone miejsce w historii literatury polskiej. W Biblioteczce Pana Leśmiana znalazły się również 2 obrazy Pani Krystyny Brzechwy, podarowane przez Adama Bałucha i Norberta Jastalskiego. Pani Brzechwa również przekazała w ubiegłym roku książki ze swojego księgozbioru dla iłżeckiej biblioteki.

Wizyta Krystyny Brzechwy_mini