• 93_urodziny_Kubusia_Puchatka_1.jpg
  • Teatrzyk_Profilaktyczny_3.jpg
  • Teatrzyk_Profilaktyczny_4.jpg
  • Teatrzyk_Profilaktyczny_5.jpg

A My Czytamy... Czytamy...

W ramach współpracy Oddziału dla Dzieci z Samorządowym Przedszkolem w Iłży, w Bibliotece gościliśmy przesympatyczną grupę „BIEDRONKI” z wychowawcą Panią Cecylią Gut. Dzieci zapoznały się z biblioteką, obejrzały księgozbiór dziecięcy, książki popularnonaukowe, prasę, gry planszowe, puzzle. Dowiedziały się co należy zdobić by być czytelnikiem biblioteki. Dzieci opowiedziały również – bo to znakomicie wiedziały - jak należy się obchodzić z książkami! każdy pochwalił się, jaka jest jego ulubiona książka. Maluchy poznały zawód bibliotekarza. Był też czas na chwilę zabawy. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki i lizaka. Widząc zaangażowanie dzieci i grad pytań, który spadł na bibliotekarkę, wiemy, że po całorocznej współpracy dzieci są „oswojone” z biblioteką, książką i „głośnym czytaniem”. Współpraca z biblioteką była zgodna programem edukacji czytelniczej przedszkola. Zaś w ciągu roku szkolnego, obecny w przedszkolu punkt biblioteczny z literaturą dziecięcą z biblioteki, z której to korzystają wychowawcy w przedszkolu, zamyka w spójną całość nasze dążenie by coraz lepiej kształtować dziecięce nawyki czytelnicze przedszkolaków.

Małgorzata Kosel – Oddział dla Dzieci MGBP- Iłża

A_my_czytamy_mini