Tydzień Bibliotek w Bibliotece Filialnej w Jasieńcu Iłżeckim

W dniu 23.05.2018 r do Biblioteki w Jasieńcu Iłżeckim zawitały dzieci z klasy 0 wraz ze swym opiekunem panią Renatą Szarą. Bibliotekarka zapoznała ich z placówką jej zbiorami oraz sposobami korzystania z niej. Opowiadała dzieciom o działalności placówki, zaś dzieci przedstawiły treść o swoich ulubionych książek. Zachęciła ich do częstszego odwiedzania placówki oraz korzystania z jej zbiorów wraz ze swymi opiekunami. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę spotkania zakładkę do swojej książki. Zapoznanie z placówką zostało urozmaicone głośnym czytaniem bajki pt. „Szczęście  Kadyra” ze zbioru „Baśnie z całego świata” oraz bajkowymi zagadkami za które dzieci otrzymały słodkie nagrody. Bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki z miejscowej szkoły wraz z opiekunkami paniami Aleksandrą Kosińską oraz Sylwią Luba.Oprócz zwiedzania dzieci weszły w rolę bibliotekarza wypożyczając samodzielnie książeczki. Opowiadały o swoich przygodach z książkami i o tym, jak należy o nich dbać. Nie omieszkały zaznaczyć, że bardzo lubią słuchać gdy im się czyta. Wysłuchały baśni pt. „Sobotnia Góra”. Pięknie odpowiadały na pytania i zagadki o książce i bibliotece w nagrodę otrzymały zakładki do książek oraz słodkie co nieco. Spotkania najmłodszych w Bibliotece Publicznej w Jasieńcu Iłżeckim tradycyjnie jak co roku zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku był obchodzony po raz XV pod hasłem „Do(wolność) Czytania”.

Tydzien_bibliotek_JI_mini