Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Winda w Bibliotece

Utworzono dnia 03.11.2020

Winda w Bibliotece

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży otrzymała dofinansowanie na zadanie „Budowa windy dla czytelników Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży” z „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020” ze środków finansowych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa...

czytaj dalej... na temat: Winda w Bibliotece

Recytacja wierszy Jana Brzechwy w Przedszkolu

Utworzono dnia 14.05.2021

Recytacja wierszy Jana Brzechwy w Przedszkolu

Kim był Jan Brzechwa? Chyba każdy powie, że jednym z najbardziej znanych poetów piszących dla dzieci. Na jego wierszach, których dziesiątki znamy na pamięć, wychowało się kilka pokoleń Polaków.
W Samorządowym Przedszkolu w Iłży, wśród licznych inicjatyw jakie są organizowane przez Panią Dyrektor i wychowawczynie – zorganizowany został konkurs recytatorski dla dzieci 5-6 letnich. Konkurs propagujący właśnie twórczość Jana Brzechwy – pt.: „Jan Brzechwa – dzieciom”. Koordynatorem konkursu była Pani Katarzyna Zaborska.

czytaj dalej... na temat: Recytacja wierszy Jana Brzechwy w Przedszkolu

XVIII Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 14.05.2021

XVIII Tydzień Bibliotek

XVIII Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja, której głównym celem jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek i bibliotekarzy, zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży przez dwa dni gościła w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej prowadząc  zajęcia oraz lekcje biblioteczne.

czytaj dalej... na temat: XVIII Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek w Jasieńcu Iłżeckim

Utworzono dnia 11.05.2021

Tydzień Bibliotek w Jasieńcu Iłżeckim

Na tegoroczny XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przypadający w dniach 8-15 maja 2021 roku Biblioteka Filialna w Jasieńcu Iłżeckim przygotowała dla swoich czytelników i sympatyków  wystawę fotografii pt. „Pomniki upamiętniające Jana Pawła II na Mazowszu i Ziemi Świętokrzyskiej”. 18 maja przypada 101 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II papieża i wielkiego Polaka. Autorką zdjęć jest radomianka pani Magdalena Błażewicz, urodzona 4 maja 1993 roku. Absolwentka III LO im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecnie pracuje w firmie związanej ze swoim kierunkiem studiów. Pani Magda poza pracą zawodową  kolekcjonuje znaczki pocztowe, autografy znanych ludzi i fotografuje, jak sama o sobie mówi, „że fotografowanie to jej pasja a  największą radość i satysfakcję sprawia jej utrwalanie  znanych ludzi i miejsc”. Kolekcja pomniki i tablice upamiętniające postać Jana Pawła II obejmuje całą Polskę. Nasza wystawa ukazuje tylko część kolekcji pani Magdaleny Błażewicz.

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek w Jasieńcu Iłżeckim

Regulamin Konkursu na wykonanie figurki pt. „Podróże po literaturze - Z wizytą u Rumcajsa, Hanki i Cypiska” - Vaclav Ctvrtek

Utworzono dnia 06.05.2021

Regulamin Konkursu na wykonanie figurki pt. „Podróże po literaturze -
Z wizytą u Rumcajsa, Hanki i Cypiska” - Vaclav Ctvrtek

Organizator:

Organizatorem konkursu plastycznego jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży

Cel

Konkurs ten organizowany jest z okazji 110 rocznicy urodzin autora dobranocek i książek dla dzieci
Celem konkursu jest kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci inspirowanej postaciami literackimi.
Przesłaniem konkursu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej z połączenia literatury i plastyki...

czytaj dalej... na temat: Regulamin Konkursu na wykonanie figurki pt. „Podróże po literaturze - Z wizytą u Rumcajsa, Hanki i Cypiska” - Vaclav Ctvrtek

Narodowy Spis Powszechny 2021

Utworzono dnia 04.05.2021

Akcja Żonkile

Utworzono dnia 22.04.2021

W dniu 19 kwietnia 2021r. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wraz z filiami po raz pierwszy wzięła udział w Akcji Żonkile, która upamiętnia 78 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Akcja ta została zainicjowana w 2013r. przez Polin Muzeum Historii Żydów Polskich, której od początku towarzyszy hasło „Łączy Nas Pamięć” podkreślające siłę wspólnoty i potrzebę dialogu ponad podziałami...

czytaj dalej... na temat: Akcja Żonkile

Uwaga Czytelnicy!!!

Utworzono dnia 20.04.2021

Konkurs „Palmy wielkanocne 2021”

Utworzono dnia 13.04.2021

Komunikat z rozstrzygnięcia konkursu „Palmy Wielkanocne 2021”

Na konkurs wpłynęło 151 prac.
Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli instytucji organizujących konkurs po dokonaniu oceny prac konkursowych postanowiła wyłonić n/w laureatów równorzędnych nagród:
Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dworek” - praca zbiorowa;
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Chwałowicach - praca zbiorowa;
Samorządowe Przedszkole w Iłży – Grupy: Biedronki, Jagódki, Krasnoludki, Leśne Duszki, Muchomorki, Motylki, Piraci, Pszczółki, Słoneczka, Smerfy, Stokrotki, Żabki...
 

czytaj dalej... na temat: Konkurs „Palmy wielkanocne 2021”

Życzenia Świąteczne

Utworzono dnia 30.03.2021

Ogłoszenie

Utworzono dnia 29.03.2021

Podsumowanie konkursu plastycznego „Mam Kota Na Punkcie Kici Koci”

Utworzono dnia 24.03.2021

Podsumowanie konkursu plastycznego „Mam Kota Na Punkcie Kici Koci”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Iłży, podsumowała zorganizowany na „Światowy Dzień Kota” konkurs plastyczny. Do konkursu zaproszone były dzieci w wieku przedszkolnym, tj. od 3 do 6 lat (roczniki 2014 – 2017), będące czytelnikami naszej biblioteki oraz te, które dopiero zapisały się do biblioteki w ramach projektu: „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”.

czytaj dalej... na temat: Podsumowanie konkursu plastycznego „Mam Kota Na Punkcie Kici Koci”

Projekt „Mała Książka Wielki Człowiek”

Utworzono dnia 24.03.2021

Projekt „Mała Książka Wielki Człowiek”

Oto kolejni MALI WIELCY CZYTELNICY: Hania, Ania, Hubert i Wojtek z iłżeckiej biblioteki, którzy uzbierali 10 naklejek i zostali uhonorowani Dyplomem Małego Czytelnika, w ramach projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. W naszej bibliotece mamy również wśród najmłodszych – dzieci, które uczestniczą w tym projekcie - i równocześnie otrzymały dyplomy jako najaktywniejsi czytelnicy Oddziału dla Dzieci za 2020 rok...

czytaj dalej... na temat: Projekt „Mała Książka Wielki Człowiek”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży ponownie wyróżniona za akcję BOHATERON - ON- WŁĄCZ HISTORIĘ!

Utworzono dnia 24.03.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
ponownie wyróżniona za akcję BOHATERON - ON- WŁĄCZ HISTORIĘ!

 

Fundacja Sensoria z Wrocławia i Fundacja Rosa, prowadzące Ogólnopolski projekt „Bohater - ON - włącz historię!” uhonorowały Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży podziękowaniem za udział dzieci w akcji.
Celem projektu „BohaterON” jest edukacja historyczna i patriotyczna, a zwłaszcza upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich i ich wkład w walkę o wolność Polski.
W lipcu ubiegłego roku ruszyła akcja „Kartka do Powstańca”. Trwała ona do 2 października do rocznicy zakończenia Powstania.

czytaj dalej... na temat: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży ponownie wyróżniona za akcję BOHATERON - ON- WŁĄCZ HISTORIĘ!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       700 -1700
Wtorek                       700 -1700
Środa                       700 -1700
Czwartek                       700 - 1500
Piątek                       700 -1700  
Sobota                       800 -1300  

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 82

W tym miesiącu: 171

W poprzednim miesiącu: 327

Wszystkich: 1911