• K_Szymeczko_1.jpg
  • P_Wnuk_1.jpg
  • P_Wnuk_3.jpg

Teatrzyk "Gadająca niespodzianka" w Iłżeckiej Bibliotece

We wtorkowy poranek drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Iłży gościli w iłżeckiej bibliotece. Powodem odwiedzin było zaproszenie dzieci na przedstawienie pt. „Gadająca niespodzianka” w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl miał charakter profilaktyczny. Dzieci niezwykle żywiołowo reagowały na zachowanie niesfornego chłopca Jacusia- głównego bohatera edukacyjnej bajki. Jacuś od losu dostał nauczkę za złe zachowanie. Przez cały spektakl chłopiec zmaga się ze swoimi słabościami i odzyskuje wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości. Jacuś, wspomagany radami babci, czarnej i białej królowej oraz dziecięcej  publiczności,  zwycięsko wychodzi z trudnej próby złego zachowania. Teatrzyk „Gadająca niespodzianka” sprawił dzieciom dużo radości.

Małgorzata Kosel

Oddział dla dzieci MGBP-Iłża