• 93_urodziny_Kubusia_Puchatka_1.jpg
  • Sfory_Jesieni_5.jpg
  • Sfory_Jesieni_8.jpg
  • Sfory_Jesieni_11.jpg

„Narodowe Czytanie” w Iłży.

7-09- 2019 roku na Rynku  przed Urzędem Miejskim w Iłży odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Iłży i Iłżeckie Towarzystwo Historyczno - Naukowe a zainaugurowane przez Burmistrza Iłży Pana  Przemysława Burka , który odczytał list od  Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Zgromadzonych powitała Dyrektor Biblioteki Pani Teresa Niewczas, a słowo wstępne wygłosiła Pani Barbara Celuch, przybliżając rys historyczny epoki w której żył i tworzył Stanisław Władysław Reymont laureat literackiej Nagrody Nobla. W Iłży odczytana została jego  nowela pt. „Orka” wywołując skupienie zebranych. Jest to dowód na to że literatura piękna potrafi wzbudzić zainteresowanie zarówno wśród osób dorosłych jak i młodzieży.
Spotkanie to było świetną okazją do wręczenia nagród dzieciom, które brały udział w  wakacyjnych konkursach czytelniczych zorganizowanych przez Oddział Dziecięcy Biblioteki.
W tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Wystawa zorganizowana przez iłżecką książnicę jak i koncert w wykonaniu Pana Roberta Grudnia- muzyka i kompozytora i Panią Sylwię Strugińską - solistkę Teatru Wielkiego w Łodzi, podniósł rangę tego wydarzenia.
Po uczcie duchowej był czas na wieczorne dyskusje przy  gorącej kawie,  herbacie i wyśmienitej „Malinowej Szarlotce”, upieczonej specjalnie na tą wyjątkową okazję.

Narodowe_czytanie_mini