• K_Szymeczko_1.jpg
  • Noc_bibliotek_7.jpg
  • P_Wnuk_1.jpg
  • P_Wnuk_3.jpg

Iłżecka biblioteka wyróżniona – za ubiegłoroczną - akcję -„Kartka dla Powstańca 2018”

Fundacja SENSORIA i ROSA z Wrocławia, która prowadzi Ogólnopolski projekt BohaterON- włącz historię! uhonorowała Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży -Podziękowaniem - za udział dzieci w akcji - Wyślij pocztówkę do Powstańca 2018.
Przypomnieć należy, że w ramach projektu BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich, w sierpniu ubiegłego roku, po raz kolejny w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ruszyła akcja „Kartka do Powstańca". Trwała ona do 2 października  do rocznicy zakończenia Powstania. Dzieci z iłżeckiej placówki w ramach wakacyjnych zajęć wykonywały własnoręczne pocztówki, oraz ozdabiały te otrzymane od Fundacji Sensoria. Pocztówki zostały wysłane do siedziby Fundacji, która to zajmowała się przekazaniem pocztówek w formie tradycyjnej, bezpośrednio do powstańców. W tym roku również uczestniczymy w akcji i zachęcamy dzieci do włączenia się w te działania. Na stronie www.bohateron.pl można również wysłać wirtualną kartkę do powstańca, wybierając nazwisko powstańca z zamieszczonych biogramów. Tekst na pocztówce,może mieć maksymalnie 25 słów. Bowiem tyle wynosił limit słów w korespondencji wysyłanej pocztą polową w czasie Powstania Warszawskiego.
Podczas tegorocznych wakacyjnych zajęć w ramach „Literackich wtorków” w Oddziale dla Dzieci MGBP- Iłża, zostały zorganizowane kolejne już zajęcia na których dzieci wykonywały własnoręcznie pocztówki. „Dziękuję Panu za wolną Polskę oraz za to, że tak dzielnie Pan bronił Warszawy. Życzę Panu dużo zdrowia i dużo szczęścia…” , „ Dziękuję za wolną Polskę, nasze życie i życzę Wam Powstańcy dużo zdrowia…”.  To tylko niektóre życzenia jakie wypisywały dzieci podczas bibliotecznych zajęć w Oddziale dla Dzieci MGBP- Iłża.
Życzenia te, dzieciaki wypisywały na własnoręcznie wykonanych pocztówkach do POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH. Część dzieci po wysłuchaniu reportażu o Powstańcu Panu Stanisławie Janie Majewskim, postanowiła właśnie jemu zadedykować życzenia i pocztówkę.

Małgorzata Kosel – Oddział dla Dzieci MGBP- Iłża

Etazerka_podziekowanie