W iłżeckiej bibliotece żegnamy wakacje

Mnóstwo słodkości, popcorn, oranżada i przepyszne lody! ale przede wszystkim dyplomy i nagrody!!! To wszystko przygotował Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży dla dzieci najwytrwalszych uczestników wakacyjnych zajęć, które trwały w bibliotece od 26 czerwca. Dzieci uczestniczyły w 18 spotkaniach a przed nami jeszcze 2.
Po wnikliwym podsumowaniu listy obecności i przeliczeniu punktów przyniesionych przez dzieciaki, Biblioteka nagrodziła 32 dzieci, których obecność na zajęciach była co najmniej 10- krotna.
Dzieci przy rozdaniu nagród chwaliły się, ile i jakie to książki udało im się przeczytać w czasie wakacji. Tu padały tytuły z serii „Dziennika Cwaniaczka”, „Klubu Kociaków Słodziaków”, „Martynki”, „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” oraz hit tegorocznych wakacji cykl „Magiczne drzewo”. Opowiadały które z zajęć były najciekawsze i dlaczego. Tu wymieniali drzewka szczęścia, biedronki, ozdobne koperty i wiele, wiele innych powstałych prac plastycznych.
Na nasze spotkanie przybyły z kwiatami i ogrooooomną torbą cukierków Panie Radne Rady Miejskiej w Iłży -  Renata Iluchin i Beata Głud oraz Pan Przewodniczący Józef Skrobisz, który przypomnijmy uczestniczył w kilku naszych zajęciach, m.in. malowaniu na asfalcie oraz w dniu Bańki mydlanej.
Wszystkim dzieciom także tym przyjezdnym – wypoczywającym w Iłży /a wśród takich dzieci mamy jako Biblioteka sporo przyjaciół/ - bardzo dziękujemy, że przyjaźnią się z książką i biblioteką również w czasie wakacji.
A już we wrześniu zapraszamy na zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Zegnamy wakacje_2018mini