IV Iłżecka Noc Bibliotek

9 czerwca 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji NOCY BIBLIOTEK. Hasłem tegorocznej akcji było "RzeczpospoCzyta" - ogłoszonym w wyjątkowym roku 100-lecia niepodległości Polski. Bibliotekarki zaplanowały pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Jednym z pierwszych punktów imprezy był spektakl teatralny pt. „Kaczka legenda iłżecka” w wykonaniu aktorów z Teatru Resursa w Radomiu. Następnie ze swoim humorystycznym spektaklem pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia” zaprezentowały się dzieci z teatrzyku działającego przy Bibliotece Filialnej w Jasieńcu Iłżeckim pod kierunkiem bibliotekarki Urszuli Barszcz. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przeprowadzony został z nagrodami test literacki ze znajomości literatury, książek. Darczyńcom oraz sympatykom biblioteki zostały wręczone podziękowania oraz nagrody w formie książek – publikacji wydanych przez iłżecką placówkę. W roku 100 - lecia niepodległości przybliżone zostały wiadomości o dwóch postaciach związanych z Iłżą. O zapomnianym Karolu Szlachetce bohaterze ziemi iłżeckiej opowiedziała Katarzyna Dziura uczennica ze Szkoły Podstawowej w Iłży, a o Stanisławie Pastuszkiewiczu iłżeckim garncarzu prelekcje z pokazem multimedialnym zaprezentował Łukasz Babula. Iłżecka Noc Bibliotek trwała do późnych godzin wieczornych przy pełnej sali uczestników, którą zakończył koncert w wykonaniu Elżbiety Dębskiej, znanej aktorki, kompozytorki a przede wszystkim piosenkarki własnych utworów jak również ballad Leonarda Cohena.

Noc_bibliotek_18_mini