dkk_dzieci

Spotkanie DKK dla Dzieci

W miniony wtorek w iłżeckiej bibliotece, odbyło się  przedpremierowe spotkanie DKK dla Dzieci. Wspólnie z dziećmi poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie wiersze Juliana Tuwima, poznaliśmy także ciekawostki z życia pisarza. A wszystko dowiedzieliśmy się z książki „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek.
Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży przystąpił do ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki adresowanego do czytelników korzystających z bibliotek publicznych – dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tego projektu iłżecka biblioteka występuje do swoich czytelników z nową ofertą kulturalną - Dyskusyjnym Klubem Książki dla Dzieci.
Z myślą o najmłodszych czytelnikach odbywać się będą spotkania, podczas których głównym tematem będzie książka (ale nie tylko). Nie ukrywamy, że chcemy i będziemy się bardzo starać, by spotkania były na tyle atrakcyjne, że dzieci w nich uczestniczące w przyjemny sposób będą poznawać współczesną literaturę dziecięcą, jak również klasykę literatury dziecięcej. Wspólnie z dziećmi, poprzez różnorakie animacje i zajęcia kreatywne, będziemy propagować książki, czytanie i bibliotekę!
Odpowiemy na pytania: Czy książka tradycyjna to przeżytek? Czy wspólne czytanie książek i dyskutowanie o literaturze może być interesujące? Czy w dzisiejszym świecie mamy czas na chwilę refleksji nad tym co czytamy? Jakie wartości wnosi w nasze życie książka? Czy utożsamiamy się z książkowymi bohaterami? Czy czytanie sprawia nam frajdę? Czy książka jest kluczem, który otwiera drzwi do innych światów?
Chętne dzieci zapraszamy 19 czerwca /wtorek/ o godz. 1400.
Pamiętajcie, że przychodząc na zajęcia wstępujecie do elitarnego grona Polaków, którzy polubią czytać książki.

Od czerwca spotykać siębędziemy w każdy trzeci wtorek miesiąca o god. 1400 w oddziale dla dzieci MGBP - Iłża.

DDK-J_Tuwim_mini