Iłżecka biblioteka gościła autora
"Kaczki - Legendy Iłżeckiej"

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, z czytelnikami Oddziału dla Dzieci 28 maja, spotkał się Wojciech Krupa.
Wojciech Krupa to radomski pisarz, autor scenariuszy, przedstawień teatralnych, wierszy, książeczek dla dzieci z  cyklu: Bajeczki z Wojtkowej teczki oraz dwóch książek o Radomiu: „Krótka historia Radomia dla dzieci” i „Radomir: legenda o powstaniu Radomia”.
W ubiegłym roku napisał legendę o Iłży, pt.: „Kaczka – legenda iłżecka”, którą to wydała w formie książkowej iłżecka biblioteka. Na spotkaniu gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Dworek oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Iłży. Gość opowiadał dzieciom o książkach, które napisał. Uczniowie mieli wiele pytań, na które autor książek dla dzieci udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Wszyscy dowiedzieli się, że inspiracją do pisania dla Wojciecha Krupy są bajki i książki czytane w dzieciństwie.
Nasz gość zachęcał do czytania, ale również do rozwijania swoich zainteresowań, uprawiania sportu i dbania o zdrowie. Była też gimnastyka w rytmie wiersza napisanego przez Wojciecha Krupę. Znalazł się również czas na autografy i wpis do kroniki.

Małgorzata Kosel- MGBP Iłża

W_Krupa_mini2