Logoteatrkrakow

Spektakl pt. „Jestem przyjacielem ludzi” – w wykonaniu aktorów z Teatru „Kurtyna” gościł w  Bibliotece Filialnej w Pakosławiu, Jasieńcu Iłżeckim oraz Oddziale dla dzieci w Iłży.

W dniu 13.04.2018 r. zawitał do nas Teatr „Kurtyna” z przedstawieniem profilaktyczno - edukacyjnym pt. „Jestem przyjacielem ludzi", który odwiedził 3 biblioteki Filię w Pakosławiu, Jasieńcu Iłżeckim oraz Oddział  dla dzieci w Iłży...
Spektakl opowiadał o dziewczynce imieniem Tosia, która swój wolny czas najbardziej lubiła spędzać  przed telewizorem lub komputerem. Raz wyłączyli prąd a ona sama  została niechętnie w domu. Na zabicie "„udy" zaczęła oglądać i czytać książkę pt. „Atlas Świata”. Podczas lektury za sprawą wyobraźni dziewczynki w pokoju pojawiają się kolejno niezwykli goście: Eskimos z Grenlandii, Afrykańczyk Dziurawa Chmura oraz Chińczyk. Mieszkańcy dalekich i egzotycznych krajów uświadamiają Tosię jak ważne w życiu człowieka są relacje międzyludzkie i postrzeganie drugiego człowieka. Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą - tańcem. Ten spektakl nauczył nas, że niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, włosów każdy może stać się naszym przyjacielem, jeśli tylko otworzymy przed nim serce. Aktorzy w spektaklu zwrócili również uwagę na podstawowe zasady dbałości o zdrowie, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie się.
Przedstawienie przygotowane przez teatr „Kurtyna” bardzo spodobało się dzieciom i opiekunom, było ono również dla nich niezwykle mądrą i wartościową lekcją tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Spektakl został zorganizowany w ramach Programu z Profilaktyki Uzależnień a sfinansowany przez Gminę

TeatrKrakowmini