• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Przedstawienie teatralne dla dzieci
„Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”

W ramach jubileuszu 70-lecia biblioteki, iłżecka biblioteka w dniu 27 września, zaprosiła dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży na spektakl promujący czytelnictwo wśród najmłodszych.
Dla dzieci z przedstawieniem: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”, przyjechał Teatr edukacji i profilaktyki „ Maska” z Krakowa. Główną kanwą wszystkich scen w przedstawieniu, był motyw pustej książki bez literek. Taka sytuacja wydarzyła się w pewnej bibliotece po tym jak mali czytelnicy przestali przychodzić wypożyczać książki. Pani Bibliotekarka tamtejszej biblioteki podejrzewała, że ktoś te litery ukradł i poprosiła o pomoc detektywa. Kiedy specjalista rozpoczyna śledztwo, trop prowadzi do Artystki Jesiki Aplauz Bzyk. Litery były jej potrzebne do zapisywania pomysłów, a także do tworzenia nowych tekstów. Artystka jednak przekonała Detektywa, że litery zapisane w notatkach są jej własnością. Śledztwo jest kontynuowane przez Detektywa, który uważnie wertuje wszystkie znane książki z bajkami. Kiedy Detektyw jest już pewien, że znalazł winnego, następuje całkowity zwrot akcji.
Wszyscy dowiadują się, że literki odeszły z książek przez nieczytające dzieci. Mali czytelniczy z Iłży, obiecali panu Detektywowi i artystce Jesice Aplauz Bzyk, że oni książki czytają i są zapisani do iłżeckiej biblioteki jak również do biblioteki w szkole, i taka sytuacja, że natrafimy na książkę bez literek w iłżeckich bibliotekach nigdy nie będzie miała miejsca.

Małgorzata Kosel- MGBP- Iłża

teatr 106