• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Jubileusz 70 – lecie działalności iłżeckiej biblioteki

W Jubileuszu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Zastępca Burmistrza Marek Łuszczek, Sekretarz Urzędu Grzegorz Kopciał, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz oraz Radni Renata Iluchin, Agnieszka Kaczmarzyk, Stanisław Kuc, Marek Adamus. Starostwo Powiatowe w Radomiu reprezentował Zastępca Naczelnika Wydziału Promocji Włodzimierz Bojarski; Adolf Krzemiński z Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu oraz Marian Popis ze Stowarzyszenia Miłośników Poezji Jana Kochanowskiego „Renesans”. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu Anna Skubisz – Szymanowska wraz z pracownikami. Prof. dr hab. Uniwersytetu Humanistyczno Społecznego w Warszawie Roch Sulima z małżonką; dyrektorzy z bibliotek Powiatu Radomskiego i Lipskiego Zofia Maj, Krystyna Wójtowicz, Mariola Kruk; Dyrektorzy iłżeckich wszystkich szkół, instytucji kultury, bibliotekarki z bibliotek szkolnych, członkowie Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego, Towarzystwa Ochrony i Promocji Zawodów Ginących; Byłe i obecne bibliotekarki M-GBP w Iłży oraz bibliotek filialnych, czytelnicy oraz wszyscy pozostali goście zaproszeni na tę uroczystość. Na spotkaniu Teresa Niewczas Dyrektor przybliżyła rys historyczny placówki, następnie przedstawione zostały w formie multimedialnej najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w bibliotece na przestrzeni tych 70 lat. Kolejnym punktem programu był koncert Elżbiety Dębskiej aktorki, piosenkarki z Wrocławia. Zaśpiewała ona kilka utworów Leonarda Cohena i Macieja Zembatego oraz własne utwory. Koncert był bardzo piękny zakończony gromkimi brawami publiczności oraz bisem. Uroczystość zakończył toast i tradycyjny tort. Było to bardzo miłe spotkanie, które wpisało się bardzo mocno w historię i wydarzenia iłżeckiej  biblioteki. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy, że zechcieli być razem z nami tego dnia.

Teresa Niewczas
Dyrektor M - GBP