• Narodowe_czyt_18_1.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_4.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_8.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_11.jpg

Uroczyste zakończenie wakacji w Oddziale dla dzieci

W ostatnim tygodniu wakacji podsumowany został cykl zajęć dla najmłodszych, którzy przez okres wakacji przychodzili we wtorki, środy i czwartki do biblioteki. Dzieci korzystały z różnych zajęć oraz bawiły się w różnych blokach tematycznych m. innymi  pod hasłem ”Podróże po literaturze”, „Kreatywnie czytam i tworzę”, „Mam talent”. Najmłodsi bardzo chętnie poznawali sztukę origami, lepienie z masy solnej, modeliny i plasteliny. Powstało mnóstwo różnych pac, które na bieżąco były prezentowane na wakacyjnej wystawie w Oddziale dla dzieci. Podczas jednych zajęć wykonane zostały bajkowe ludki, które  sprawiły nie jednemu dziecku wielką radość. Wykonane z papieru, oraz tektury mocno przyozdobione ramki na zdjęcia posłużyły do oprawy zdjęć każdemu uczestnikowi zajęć. Dzieci poznawały również ciekawostki historyczne m. innymi czytały głośno o „Skarbach iłżeckiego zamku”. W ramach zajęć pt. „Mam talent” można było spróbować swoich sił w śpiewaniu karaoke. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki szkolne ufundowane przez Gminę Iłża ze środków profilaktyki alkoholowej. Kilku uczestników zajęć były to dzieci przyjezdne, które przyjechały na wakacje do swoich rodzin, babć. Dla ponad 20 dzieci które systematycznie uczestniczyły w zajęciach były to na pewno niezapomniane wakacje. Zajęcia prowadzone były pod okiem bibliotekarek i pracowników iłżeckiej biblioteki.

Pozegnanie wakacji mini