• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Narodowe Czytanie

Na iłżeckim Rynku w sobotę w godzinach popołudniowych odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Po oficjalnym przywitaniu Teresa Niewczas – dyrektor Biblioteki odczytała list od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy wystosowany na tę okoliczność. Następnie polonistka z Liceum Ogólnokształcącego Barbara Celuch wprowadziła wszystkich w klimat czytania „Wesela”, po czym głos zabrali lektorzy, którzy wcielili się w role. Były to następujące osoby:

Wprowadzenie - Celuch Barbara
Dziad - Miernik Oliwia
Czepiec - Borkowska Agnieszka
Dziennikarz - Cielecka Elżbieta
Kasper - Łabęcka Zuzanna
Jasiek - Listek Zbigniew
Ksiądz - Babula Łukasz
Pan Młody - Barszcz Urszula
Poeta - Smagieł – Occhipinti Małgorzata
Żyd - Nachyła Rafał
Rachel -  Lis Nina
Gospodarz - Bąk Marek
Ojciec - Szymczyk Jarosław
Panna Młoda - Mundzik Aleksandra
Radczyni - Iluchin Renata
Haneczka - Łuszczek Aleksandra
Zosia - Bujakowska Beata
Klimina - Bródka Marzenna
Maryna - Kaczmarzyk Agnieszka

Mimo dość chłodnego popołudnia dopisali zarówno lektorzy jak i słuchacze, przyszli i wsparli inicjatywę Narodowego Czytania. Czytanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze nie jeden z uczestników ocenił, że dopiero dzisiaj zrozumiał zarówno treść jak wartość tego utworu. Każdy z lektorów otrzymał książkę - egzemplarz Wesela wraz z przybitą pieczątką, którą Biblioteka otrzymała od Pana Prezydenta wydaną na tę okoliczność, jak również dokument - certyfikat w jaką postać wcielili się nasi czytający.
Czytanie zakończyło hasło do zobaczenia za rok.

Narodowe czytanie mini