• DDK-J_Tuwim_9.jpg
  • W_Krupa_6.jpg
  • W_Krupa_9.jpg

Narodowe czytanie „Wesele” S. Wyspiańskiego

Iłżeckie instytucje kultury Biblioteka, Muzeum Regionalne, Dom Kultury wraz z Iłżeckim Towarzystwem Historyczno – Naukowym serdecznie zapraszają mieszkańców Iłży i okolic na złożony program kulturalny w ramach którego odbędzie się ogólnopolska akcja społeczna "Narodowe Czytanie". Impreza popularyzująca polską literaturę będącą nierozerwalną częścią narodowej kultury. W dalszym punkcie programu Laureaci Dni Leśmianowskich zaprezentują swoje utwory i wprowadzą nas w klimat obchodów Iłżeckiego Roku Leśmianowskiego. Następnie odbędą się dwa koncerty. Pierwszy koncert w formie muzyczno – poetyckiej to Przystanek poezja – Leśmian po Indyjsku. Drugi koncert zagra zespół Mountain Lakes w którego składzie jest rodowity iłżanin.
Impreza zorganizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Prezydenta RP jaką jest Narodowe Czytanie jak również jednym z akcentów obchodów Iłżeckiego Roku Leśmianowskiego. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa.
Serdecznie zapraszamy.

wesele2017

W załączeniu szczegółowy Program oraz linki.