• DDK-J_Tuwim_9.jpg
  • W_Krupa_6.jpg
  • W_Krupa_9.jpg

Podsumowanie konkursu o Misiu Uszatku

W dniu 19.06.2017 r. Biblioteka Filialna w Jasieńcu Iłżeckim podsumowała konkurs plastyczny pt. „Mój bajkowy przyjaciel Miś Uszatek ”. Uroczyste wręczenie okolicznościowych dyplomów i nagród odbyło się w pomieszczeniach Publicznej Szkoły Podstawowej. Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek narodził się w 1957 roku... Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. W niedługim czasie stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na języki obce. Powstał także dobrze dzieciom znany serial filmowy o misiu Uszatku. W tym roku mija 60 rocznica urodzin sympatycznego misia, który wciąż cieszy się sympatią kolejnych pokoleń najmłodszych widzów. Organizatorem konkursu przybliżającego postać misia Uszatka był Oddział dla dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży. Dzieci z klas 0-III PSP w Jasieńcu Iłżeckim licznie wzięły udział w konkursie i wykonały piękne prace plastyczne za które zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami. Osobne podziękowania zostały skierowane dla opiekunów klas oraz szkoły złożone na ręce pani dyr. Wiolety Koenig.

mini pod Uszatek