• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 177.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Komunikat z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego

„Mój Bajkowy Przyjaciel – Miś Uszatek” ogłoszonego przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Iłży w ramach obchodów 60. rocznicy powstania postaci MISIA USZATKA.
Konkurs był skierowany do wszystkich placówek przedszkolnych i szkolnych z gminy Iłża, do których uczęszczają dzieci w wieku od 6 – 10 lat. Przyjmowane były również prace zgłoszone indywidualne.
Na konkurs wpłynęło 189 prac plastycznych. Były to prace na kartkach A4 i A3, wykonane w różnych technikach plastycznych oraz prace przestrzenne, wykonane w postaci domku Uszatka wraz z głównym bohaterem konkursu, jak również w postaci kukiełek czy misiów wykonanych w papieroplastyce, czy popularnych szmacianek i misiów włóczkowych. Regulamin dopuszczał zgłoszenie jednej pracy konkursowej przez jedna osobę.
Wyboru nagrodzonych prac konkursowych w dniu 26 maja 2017 r. dokonał artysta plastyk Norbret Jastalski. Nagrody główne otrzymało 50 uczestników konkursu. Wśród tych prac, 3 prace, jako wyjątkowe i niepowtarzalne otrzymały tytuł GRAND PRIX – konkursu. Prace te wykonały dzieci: POLA ORCZYKOWSKA kl. II PSP – Iłża, opiekun Halina Żmuda, AMELIA WOŹNIAK kl. III PSP - Pakosław, opiekun Anna Jabłońska, KALINA KANIA Oddział Przedszkolny – PSP Błaziny, opiekun Wioletta Krzemińska.
Wyróżnienia otrzymało 133 uczestników konkursu. Jako nagrody dzieciom zostały wręczone:
- nagroda GRAND PRIX – konkursu - książka: „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego oraz książka „Legenda iłżecka” Wojciecha Krupy; /3 nagrody/;
- nagroda główna - książka: „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego /47 nagród/;
- wyróżnienia konkursowe – książka „Legenda iłżecka” Wojciecha Krupy; /133 nagrody/;
Ponadto każde nagrodzone i wyróżnione dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Dyplomy otrzymali również wszyscy opiekunowie grup przedszkolnych i nauczyciele pod których to kierunkiem powstały tak piękne prace.
Wszystkie prace plastyczne, które zostały wybrane jako nagrody główne a także prace wyróżnione z iłżeckich placówek, spełniające wymogi konkursu zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, pt.: << Mój bajkowy przyjaciel – Miś Uszatek>> w holu biblioteki. Wystawa będzie prezentowana do końca sierpnia 2017 roku. Prace wyróżnione z poszczególnych placówek z gminy Iłża są prezentowane na wystawach w bibliotekach filialnych.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych.

Małgorzata Kosel- MGBP-Iłża

mini mis uszatek