• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Sympatyczna i kolorowa III Iłżecka Noc Bibliotek poza nami

W sobotnią noc w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Iłży odbyła się kolejna III edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Impreza, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tym razem Panie bibliotekarki przygotowały dla najmłodszych przedstawienie pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Panie były pięknie przebrane wcielając się w postaci z utworu Tuwima, w roli narratora wystąpiła dyrektor placówki Teresa Niewczas. Następnie dzieci – czytelnicy z Biblioteki Filialnej w Jasieńcu Iłżeckim przestawiły spektaklem pt. „Jacy jesteśmy”. Było to scenka o naszych wadach, zaletach i przywarach. Całość przedstawienia dzieci wspólnie z bibliotekarką Urszulą Barszcz połączyły,  przeplatając wierszami charakteryzującymi nasze zachowanie, wykorzystując między innymi wiersz pt. ”Samochwała”, „Skarżypyta”, „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”.
Z racji przypadającego w tym roku Roku Leśmiana, nie mogło zabraknąć konkursów związanych z poetą, autorem cyklu wierszy napisanych w Iłży pt. „W malinowym chruśniaku”. Humorystyczne pytania zostały przygotowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dodatkowo dzieci brały udział w literackich zgadywankach. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci specjalnego wydania wiersza Bolesława Leśmiana pt.„Dziewczyna” przetłumaczonego  na 7 języków. Podsumowane zostały także warsztaty prowadzone cyklicznie w Oddziale dla dzieci pt. „Czytam sobie w bibliotece”.
Pod tytułem „Iłża znana-nieznana” Paweł Nowakowski - Prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno - Naukowego przedstawił w formie multimedialnej mało znane ciekawostki o naszym mieście. Wykład został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników spotkania i nagrodzony brawami.
Noc Bibliotek zakończył koncert muzyki w wykonaniu Sławomira Kurka. Swoją obecnością imprezę zaszczyciły przede wszystkim dzieci, czytelnicy, mieszkańcy Iłży oraz władze samorządowe w osobach Burmistrza Iłży Andrzeja Moskwy, radnych Rady Miejskiej Agnieszki Kaczmarzyk i Marka Adamusa. Była to kolejna pełna wrażeń i emocji Noc Bibliotek.

Noc bibliotek mini