• Narodowe_czyt_18_1.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_4.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_8.jpg
  • Zegnamy wakacje_2018_11.jpg

Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary

Takim przedstawieniem, maluchów z Przedszkola Bajkowy Dworek i uczniów klas I z PSP -Iłża, iłżecka biblioteka przywitała w majowy poranek 29 maja. Iłżecka biblioteka zaprosiła w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia czytania dzieciom, teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa z edukacyjnym przedstawieniem: <<Nie do wiary w bibliotece kryją się czary>>.
Spektakl opowiadał historię Gucia, który postanowił zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na ustach otworzył wrota prowadzące do czytelni, w której przeżył przygodę swojego życia. W przygodzie tej aktywnie uczestniczyły dzieci, pomagając Guciowi pisać zakończenia bajek, których część była wielką niewiadomą z powodu zamazanego druku.
Głównym celem dydaktycznym spektaklu było rozwijanie emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości u dzieci oraz ukazanie, jak bardzo czytelnictwo wpływa na rozwój intelektualny człowieka. Profesjonalni aktorzy w ciekawy sposób podkreślili potrzebę nauki czytania oraz szereg możliwości i korzyści wynikających z obcowania z literaturą.
Dzieci dowiedziały się, że książki dostarczają nie tylko potrzebnych informacji, ale zapewniają rozrywkę i przenoszą w odległy i magiczny świat, można dzięki nim przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę.
Brawurowa gra aktorów sprawiła, ze maluchy niezwykle żywiołowo reagowały na przygody Zosi i Gucia w bibliotece.

Małgorzata Kosel- MGBP- Iłża

Nie do wiary czary mini