• Bajkowe spotkanie 1.jpg
  • Wakacje 1712.jpg
  • Wakacje 1714.jpg

Spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Cesarzem

W ramach majowych spotkań z książka i biblioteką, iłżeckich młodych czytelników odwiedził pisarz Wojciech Cesarz. Pan Wojciech oprócz pisania książek zajmuje się grafiką, ale przede wszystkim jest wielkim miłośnikiem zwierząt. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży, które przybyły do biblioteki na spotkanie mogły poznać serię książek o psie Winterze Alaskan Malamucie.
Autor podczas spotkania, której motywem przewodnim było hasło: Pies Przyjacielem Człowieka, opowiadał jak do jego rodziny trafił Winter. A jego przygody zostały opisane w książkach: "Pamiętnik grzecznego psa", „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa” i „Kocie kłopoty grzecznego psa”. Książka: „Pamiętnik grzecznego psa”, zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, i była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Została umieszczona na Złotej Liście Fundacji ABC XXI.
Autor w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o psach. Dzieci mogły poznać sekrety psiej natury, dowiedziały się jak nasi czworonożni przyjaciele postrzegają otaczający je świat, jak należy odczytywać ich zachowania. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki o wakacyjnych przygodach psa Wintera. Spotkanie było wzbogacone o pokaz slajdów przedstawiający naszych pupili w różnych, często zabawnych sytuacjach – nic dziwnego, że wielokrotnie wybuchały salwy śmiechu. Nasz gość odpowiadał także na niezliczone pytania dzieci. Na zakończenie spotkania, dzieci ustawiły się w kolejkę po imienne dedykacje na zakupionych książkach oraz autografy do pamiętników.

Małgorzata Kosel- Oddział dla Dzieci MGBP-Iłża

Kliknij w zdjęcie aby przejść do glaerii

spotkanie autorskie wc mini