Informacja

UWAGA!
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu używania - przeczytaj politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przykładowe zdjęcia

 • Benefis_J_Czarnecki_1.jpg
 • Benefis_J_Czarnecki_2.jpg
 • Benefis_J_Czarnecki_4.jpg
 • Benefis_J_Czarnecki_6.jpg
 • Etazerka_1.jpg
 • Etazerka_7.jpg
 • Etazerka_8.jpg
 • Etazerka_9.jpg
 • Spotkanie_DKK_1.jpg
 • Spotkanie_DKK_4.jpg
 • Spotkanie_DKK_6.jpg
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 21 maja 2013 17:31

1_1Źródło zdjęć Fundacja ABCXXI-CPCD autor Piotr SkórnickiWRĘCZENIE NAGRÓD FUNDACJI ABCXXI - CPCD, podczas Poznańskich Targów Książki

 

Elżbieta Olszewska Dyrektor Programowy Fundacji ABCXXI -CPCD,Irena Kożmińska -Prezes Fundacji, Małgorzata Kosel -z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży - koordynator roku 2012, Monika Rejdych z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie wyróżnienie specjalne 2012, bibliotekarki MBPw Jaworznie;

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 09 maja 2013 11:12

spotkanie z cichomska 8EWA CHOTOMSKA GOŚCIŁA W IŁŻECKIEJ BIBLIOTECE

W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek we wtorkowe przedpołudnie, iłżecka biblioteka zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców Iłży – czytelników biblioteki – spotkanie autorskie z Ewą Chotomską. Ewa Chotomska na spotkaniu przyjęła postać popularnej Ciotki Klotki, postaci, którą grała w znanym legendarnym już programie dla dzieci Tik-Tak. Barwny strój Ciotki Klotki wniósł dużo radości najmłodszym dzieciom: dwa różnego koloru buciki, różne kolczyki, pierzasty szal, tęczowa spódnica - jednym zdaniem ubiór jak z bajki. Pani Ewa opowiadała o działalności dziecięcego zespołu „Fasolki”, którego jest współzałożycielką i który w tym roku w czerwcu obchodzi benefis 30 –lecia, organizując wielki koncert w Warszawie. Autorka na spotkaniu opowiadała jak od najmłodszych lat mama -Wanda Chotomska - uczyła ją zabawy w rymy, zgadywanki w rymowanki i jak te zabawy językowe pochłonęły ją całkowicie. Królująca od dzieciństwa w rodzinnym domu książka, i czytana na co dzień klasyka literatury d

 

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 08 maja 2013 08:19

HARMONOGRAM X EDYCJI TYGODNIA BIBLIOTEK
„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”


06.05.2013 r. godz. 15.00 zajęcia kreatywne dla dzieci : głośne czytanie przygód Plastusia z książki pt. „Plastusiowy pamiętnik” wykonanie postaci bohatera książkowego z plasteliny – Oddział dla dzieci
07.05.2013 r. godz. 11.00 Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską dla najmłodszych - czytelnia M–GBP.
07.05.2013 r. godz. 16.00 Spotkanie grupy  osób 50+ w ramach działań Polski Cyfrowej Równych Szans/spotkanie organizacyjne, poznajemy mapy, google/czytelnia M - GBP

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:44

pla1Oddział dla dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie autorskie

Oddział dla dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży zaprasza najmłodszych czytelników na ciekawe spotkanie autorskie z Panią Ewą Chotomską - popularną ciotką klotką z legendarnego Tik - Taka. Spotkanie odbędzie się 07 maja 2013 roku godz. 11:00 w M-GBP w Iłży.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 20 marca 2013 00:00

SPO3TKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA KSIĄŻKI PT. „NADLEŚNICTWO MARCULE”

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  odbyło się spotkanie z Piotrem Kacprzakiem autorem książki pt. „Nadleśnictwo Marcule”. Podtytuł tej pozycji to , Historia lasów, gospodarki i administracji leśnej w zarysie.  Książka wydana w formacie albumowym i bardzo pięknej oprawie. Publikacja ukazała się w roku  jubileuszu  20 – lecia reaktywowania  Nadleśnictwa Marcule. Książka  zawiera  dużo szczegółowych informacji dotyczących głównie terenów tzw. wideł między Wisłą a Pilicą .
Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
sobota, 16 marca 2013 00:00

Koordynator Roku 2012 – Małgorzata Kosel pracownik Oddziału dla dzieci

Podczas XII Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym Koordynatorkom Wojewódzkim kampanii czytania za rok 2011/2012. Nagrody wręczyła p. Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, inicjatorka kampanii czytania.

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 05 marca 2013 00:00

5PODSUMOWANIE PROGRAMU INTEGRACYJNEGO W ODDZIALE DLA DZIECI „CZARNA KSIĘGA KOLORÓW”

Iłżecka Biblioteka znalazła się na liście stu bibliotek, które miały za zadanie przeprowadzić zajęcia integrujące dla dzieci. Projekt a zarazem konkurs dla wyłonionych bibliotek zainicjowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo „Widnokrąg”. Biblioteki realizujące projekt otrzymały egzemplarz książki pt.: „Czarna księga kolorów”. Pierwsze zajęcia z „Czarną księgą kolorów” odbyły się w lutym. Były to trzy spotkania.

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 27 lutego 2013 00:00

„FASCYNACJE”OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA CZESŁAWA KOTWICY

W Czytelni biblioteki otwarta została wystawa malarstwa autorstwa Czesława Kotwicy, z pochodzenia  starachowiczanina, a obecnie mieszkańca Krynek. Jego ulubiony motyw to postaci ludzkie, ale także pejzaże, martwa natura, konie. Maluje również na zamówienie oraz kopiuje dzieła takich mistrzów pędzla, jak Johannes Vermeer, czy Jacek Malczewski. Krajobrazy utrwala na płótnie w czasie wyjazdów na plenery. Miłość do sztuki nosi w sobie od dziecka. Jego prace podziwiane były na  wystawach  w Krakowie m.in. w tamtejszej galerii sztuki współczesnej „Labirynt”, a za jej pośrednictwem w Danii i Szwecji.
Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 18 lutego 2013 00:00

121
„LINK DO PRZYSZŁOŚCI”

M - G BP w Iłży zorganizowała spotkanie  młodzieży klas III z Publicznego Gimnazjum Gminnego oraz nauczycieli z młodym profesjonalistą-informatykiem reprezentującym  działania Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  w ramach projektu LINK DO  PRZYSZŁOŚCI. Celem spotkania a zarazem założeń projektu było pokazanie informacji na temat rynku pracy młodym ludziom z terenów wiejskich  i małych miast poprzez zaprezentowanie im różnorodnych współczesnych zawodów oraz roli, jaką odgrywają w życiu zawodowym nowoczesne technologie.
Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 07 lutego 2013 00:00

6POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS

W M – GBP  rozpoczęła realizację projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. Realizacja projektu była poprzedzona złożeniem Lokalnego Plany Działania”, który został zaakceptowany. Projekt ten przeznaczony dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym 50+. Z iłżeckiej biblioteki 2 osoby zostały „ Latarnikami Polski Cyfrowej ”Grażyna Rożek i Aneta Majchrzyk, poprzez uczestnictwo w szkoleniu zorganizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.
Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 25 stycznia 2013 00:00

Podsumowanie konkursu na „ Najaktywniejszego Czytelnika 2012 roku”

Podsumowany został cykliczny konkurs organizowany przez Oddział dla dzieci M- GBP w Iłży - XX Edycja. Spośród 690 czytelników zarejestrowanych w bibliotece dziecięcej  komisja konkursowa wybrała i  nagrodziła  70 czytelników. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do częstego kontaktu z książką , kształtowanie nawyku systematycznego czytania, odwiedzania biblioteki, wypożyczania zbiorów bibliotecznych oraz popularyzacja literatury i czytelnictwa wśród dzieci w myśl hasła „Cała Polska czyta dzieciom” Najlepszych czytelników nagrodzono w  4 następujących kategoriach:
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia2122następnaostatnia»

Strona 22 z 22