Informacja

UWAGA!
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu używania - przeczytaj politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przykładowe zdjęcia

 • Bal20186.jpg
 • Bal20189.jpg
 • Bal201811.jpg
 • Bal201814.jpg
 • ferie20182.jpg
 • ferie20183.jpg
 • ferie201810.jpg
 • ferie201812.jpg
 • ferie201815.jpg
 • Prawadziecka20183.jpg
 • Prawadziecka20184.jpg
 • Prawadziecka20185.jpg
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 17 czerwca 2014 11:41

„Z Koziołkiem Matołkiem wyruszamy w świat”
”Franklin w oczach dziecka”


W Oddziale dla dzieci podsumowane zostały 2  konkursy plastyczne:                                     
- „Z Koziołkiem Matołkiem wyruszamy w świat”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. ”0”, na który  wpłynęło 92 prace...
- „Franklin w oczach dziecka”. W konkursie brały udział uczniowie klas I–III, którzy zgłosili 98 prac...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:22

te12SPEKTAKL TEATRU LALEK BAJKA
ZAPREZENTOWAŁ DZIECIOM
PRZEDSTAWIENIE  „KOCMOŁUSZEK”

 

Pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży w dniu 4 czerwca w ramach XIII Ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom, gościły w bibliotece na spektaklu teatralnym Teatru Lalek „Bajka” z Przysietnicy koło Starego Sącza. Dzieci obejrzały przedstawienie „Kocmołuszek” , opracowanego na podstawie tekstów M. Kumor i Igora Sikiryckiego...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:16

pw11SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM WAKUŁĄ
W RAMACH XIII OGÓLNOPOLSKIEGOO
TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM


W iłżeckiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, pisarzem książek proekologicznych i nie tylko. Pan Paweł  z zawodu malarz i absolwent pedagogiki artystycznej jest też ilustratorem swoich książek. Swoje rysunki zamieszcza w gazetach i tygodnikach ogólnopolskich. Jest również rysownikiem w gazecie dla dzieci „Angorka”, insercie do wydawanej „Angory”.  W 2007 roku jego książka pt.: „Co w trawie piszczy”, została wyróżniona w I  Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:08

qq7SPOTKANIE AUTORSKIE  Z PAWŁEM WAKUŁĄ

Dnia 03.06.2014r. w Bibliotece w Pakosławiu odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, znanym ilustratorem prasowym oraz twórcą- pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z największym polskim tygodnikiem „Angora”, ilustrując artykuły, publikując żarty rysunkowe oraz  pisząc krótkie humoreski. W dorobku pisarskim znajdują się książki dla dzieci tj.: O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka, Kajtek i Yetik, Kajtek i Yetik podnoszą żagle, Mój tata jest olbrzymem, Co w trawie piszczy. Ten ostatni zbiór opowiadań został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 28 maja 2014 10:09

logorajdOdjazdowy Bibliotekarz

Bibliotekarki z Iłżeckiej Biblioteki oraz Bibliotek Filialnych zapraszają  po raz drugi czytelników, przyjaciół biblioteki, sympatyków książek, cyklistów oraz ludzi, którzy chcą wyruszyć z nami na wspólną popołudniową niedzielną przejażdżkę rowerową. Zbiórka 29 czerwca o godz. 13.30 na placu przed budynkiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży gdzie poinformujemy o zasadach  poruszania się podczas wycieczek rowerowych. Start: 13.45. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz w gminie Iłża planowany jest  pod hasłem: „Poznajemy otoczenie” czyli przyrodniczo - literackie spotkania na łonie natury z  osobami mieszkającymi w naszym środowisku.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 28 maja 2014 10:01

wmw3„Kwiaty w wiosennych aranżacjach”- wystawa

 

Pod takim tytułem otworzona została w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży wystawa malarstwa. Wystawa obejmuje ponad 30 prac wykonanych akwarelą.Tak jak wskazuje tytuł wystawy przewodnim tematem prezentowanych dzieł  są kwiaty. Autorką wystawy jest Małgorzata Wólczyńska malarka, od dzieciństwa związana z Radomiem. Tu ukończyła naukę w III Liceum Ogólnokształcącym im. D. Czachowskiego i studium geodezyjne zdobywając dyplom geodety. Od dzieciństwa kochała malować. W  2002 roku przeprowadziła się do Rzymu gdzie podjęła naukę na kursach artystycznych mających na celu udoskonalenie swojego warsztatu pracy...

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 26 maja 2014 18:14


ks4Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej w Polsce

 

Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej w Polsce – przewodnik to nowa publikacja książkowa jaka ukazała się, a w niej zdjęcia i informacje dotyczące historii Iłży. Opracowanie to  jest wizytówką i efektem końcowym  czteroletniego projektu realizowanego przez Ośrodek KARTA w Warszawie w ramach dwóch rund Programu Rozwoju Bibliotek (PRB), prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w gminach poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Ośrodek KARTA włączył się do  PRB z inicjatywą zakładania archiwów społecznych przy gminnych bibliotekach. Zaprezentowane materiały archiwalne są jedynie ułamkiem tego, co zespołom CATL udało się odkryć, uratować od zniszczenia i zapomnienia.

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 26 maja 2014 18:08

kk12
Spotkania autorskie z Wiesławem  Drabikiem
w dniu 19 maja 2014 r. odbyły się
w bibliotekach filialnych
w Seredzicach, Błazinach i Krzyżanowicach

Wiesław Drabik jest autorem ponad 100 książek dla dzieci ukazujących się w pięciu wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg , Debit, Wilga, Pascal. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają ilustracjom Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 22 maja 2014 11:01


pl144SPOTKANIE Z PAWŁEM WAKUŁA

 

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 1 - 8 czerwca 2014 r. z czytelnikami oddziału dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży odbędzie się spotkanie z Pawłem Wakuła. Spotkanie odbędzie się w dniu 3 czerwca 2014r. o godz. 9:30 w Iłżeckiej Bibliotece.

Warto spotkać się z pisarzem i zakupić książkę z imienną dedykacja.

 

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 22 maja 2014 10:44

pl12SPEKTAKL DLA DZIECI PT. "KOCMOŁUSZEK"

Oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży zaprasza dzieci na spektakl "KOCMOŁUSZEK" w wykonaniu Teatru Lalek "BAJKA" z Przsietnicy. Przedstawienie odbędzie się w ramach: XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniu 4 czerwiec 2014 r o godz. 8:00 w czytelni biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w spektaklu jest - uśmiech na dzień dobry :-)

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 09 kwietnia 2014 12:21

PODSUMOWANIE KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA DZIECI W IŁŻECKIEJ BIBLITECE

Niezwykle miły przebieg miał bal karnawałowy, finał i podsumowanie XXI Edycji Konkursu na Najaktywniejszego Czytelnika za 2013 rok, w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży.
Jak co roku podczas zimowych ferii na uroczystym Balu Karnawałowym Oddział dla Dzieci MGBP - Iłża, finalizuje trwający cały rok konkurs czytelniczy wśród dzieci i młodzieży, o tytuł Najaktywniejszego Czytelnika Roku. Liczne nagrody i wyróżnienia, przyznano w następujących kategoriach:
- czytelnicy debiutujący, czyli nowo zapisani do biblioteki – przyznano 10 nagród dla debiutujących przedszkolaków i 10 nagród dla uczniów do 12 lat;
- kategoria wiekowa przedszkolaki, uhonorowano 20 laureatów;
- kategoria wiekowa uczniowie do 13 lat – przyznano 30 nagród;
- kategoria wiekowa gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, wyłoniono 10-ciu laureatów;
- kategoria – rodzinne czytanie /na jedną kartę czytelniczą wypożycza dwoje, troje i więcej dzieci/ –  
uhonorowanych zostało 5 rodzin;
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 24 marca 2014 12:45

MIEJSKO - GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
W IŁŻY
serdecznie zaprasza 2 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00
na spotkanie dzieci
z pisarką  Katarzyną Zychlą

 

Spotkanie zorganizowane jest w ramach obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Katarzyna Zychla pisze dla najmłodszych, dzieci starszych oraz młodzieży. Jest autorką między innymi znanej i lubianej serii książek  dla dzieci „Świat Maksa” wydawanej nakładem wydawnictwa Skrzat. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne; publikowała m.in. w "Lubuskim Nadodrzu", "Akancie", "Punkcie Zwrotnym", 'Pro Libris', "Kronice Ziemi Żarskiej" oraz kwartalniku "Nasze Inspiracje". W roku 2002 wydała tom wierszy: "Okna niebieskie";

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 12