Informacja

UWAGA!
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu używania - przeczytaj politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przykładowe zdjęcia

 • Narodowe_czyt_18_1.jpg
 • Narodowe_czyt_18_4.jpg
 • Narodowe_czyt_18_6.jpg
 • nar_czyt_18_1.jpg
 • nar_czyt_18_2.jpg
 • nar_czyt_18_3.jpg
 • Wakacje _w_bibliotece_18_1.jpg
 • Wakacje _w_bibliotece_18_4.jpg
 • Wakacje _w_bibliotece_18_7.jpg
 • Zegnamy wakacje_2018_1.jpg
 • Zegnamy wakacje_2018_4.jpg
 • Zegnamy wakacje_2018_8.jpg
 • Zegnamy wakacje_2018_11.jpg
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 08:09

wa1Zakończenie wakacji w Oddziale dla dzieci


W ostatni czwartek podsumowany został cykl zajęć dla dzieci najmłodszych, którzy przez okres wakacyjny przychodzili we wtorki i czwartki do biblioteki. Dzieci między innymi wykonywały i bawiły się w:„Bajkowy koncert życzeń”, „Mam talent”. Pod hasłem  „Papierowy świat” - dzieci poznawały sztukę origami, z masy solnej lepiły Pamiątki a z papieru Kartki z wakacji.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 04 sierpnia 2015 11:12

1a_11

Zaproszenie na XXI Jarmark Sztuki Ludowej

 

Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących serdecznie zaprasza na XXI Jarmark Sztuki Ludowej, który odbędzie się dnia 9-08-2015 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży. Jarmark będzie zrealizowany przy pomocy: Burmistrza i Rady Miejskiej w Iłży, Starostwa Powiatowego w Radomiu. Pod patronatem medialnym. Echa Dnia i Radia Kielce.

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 04 sierpnia 2015 11:07

11_12

Wakacje z atrakcjami w iłżeckiej bibliotece dla dzieci


Iłżecka biblioteka na okres wakacji przygotowała dla swoich małych czytelników i dzieci, które przyjechały na wakacje do Iłży - oprócz bogatej oferty nowo zakupionych książek i serii audiobooków z klasyką literatury dziecięcej i młodzieżowej - dodatkowe atrakcje.
Dzieci uczestniczą w dwóch konkursach plastycznym pt.: „Taniec jest wokół nas!”, w którym to w dowolnej technice wykonują prace plastyczne związane z tańcem. Konkurs trwa do września. Drugi konkurs to konkurs plastyczny na dowolny temat. Prace są eksponowane w „Wakacyjnej galerii” Galeria prac umiejscowiona jest w holu biblioteki. Tam dzieci prezentują swoje prace plastyczne a wszyscy użytkownicy biblioteki mogą oceniać prace, przypinając kolorowe punkty. Rozstrzygnięcie 31 sierpnia. Kolejny konkurs skierowany jest  dla tych co lubią czytać. Warunkiem konkursu jest przeczytanie w ciągu wakacji co najmniej 10 książek i udokumentowanie ich treści czy tematyki. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III, do każdej przeczytanej książki wykonują rysunek, ilustrację, które można zebrać w formie albumiku. Dzieci z klas IV-VI do przeczytanej książki przygotowują krótką notatkę. Młodzież gimnazjum recenzuje przeczytaną książkę. Prace konkursowe należy składać do 1 września.

 

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 02 lipca 2015 05:47

plan2015

Plan wakacji w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży

Żeby dzieciaki się nie nudziły Miiejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży przygotowała bardzo atrakcyjny program na lipiec i sierpień! To nie tylko czytanie książek, to także mądra i fajna zabawa, konkursy, zajęcia plastyczne, bezpłatny dostęp do internetu, a wszystko pod opieką doświadczonych opiekunów!
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 22 maja 2015 11:59

czesc_zakladki1-672x372ZAPROSZENIE na NOC BIBLIOTEK
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Iłży
serdecznie zaprasza w sobotę 30 maja 2015 r. od godz. 18.00
na I ogólnopolską Noc Bibliotek pod hasłem Groza nie czytać!
pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 22 maja 2015 11:46

db2TYDZIEŃ BIBLIOTEK
w Filii Bibliotecznej w JASIEŃCU IŁŻECKIM


W ramach współpracy Filii Bibliotecznej z Publiczną Szkołą Podstawową w Jasieńcu Iłżeckim jest prowadzone cykliczne cotygodniowe głośne czytanie w klasie „0” pod hasłem „Bajkowe poranki”.

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 22 maja 2015 11:32

db2Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 19 maja 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie bibliotekarzy z Radomia i Bibliotek Powiatu Radomskiego. Podczas uroczystego spotkania iłżecka biblioteka została wyróżniona i nagrodzona za całokształt pracy roku ubiegłego.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 22 maja 2015 11:24

ksi1TYDZIEŃ BIBLIOTEK
w Filii Bibliotecznej w SEREDZICACH


W ramach współpracy Filii Bibliotecznej z Publiczną Szkołą Podstawową w Seredzicach jest prowadzone cykliczne cotygodniowe głośne czytanie w klasie „0” pod hasłem „Bajkowe wtorki”.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 14 maja 2015 05:49

SpektaklZaproszenie

W ramach realizowanego przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną  w Iłży Programu w zakresie Rozwiązywania Problemów Narkomanii i Alkoholizmu iłżecka biblioteka wraz z filiami serdecznie zaprasza dzieci na: - spotkanie z aktorami z Agencji Artystycznej HORYZONT z Krakowa. Aktorzy zaprezentują spektakl pt. „Niebezpieczne zabawy nad wodą".
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 05 maja 2015 11:04

obr2Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
w bibliotece filialnej w Jasieńcu Iłżeckim


W ramach „Wiosennych spotkań z książką” do Biblioteki Publicznej w Jasieńcu Iłżeckim zawitał Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży, twórca scenariuszy filmowych i dziennikarz.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 22 kwietnia 2015 12:43

maz4POWITANIE WIOSNY

W niedzielę 22 marca na terenie Nadleśnictwa Marcule odbyła się uroczystość powitania wiosny. Pomysłodawcą i zarazem organizatorem była sołtys Monika Jaskros i Rada Sołecka z Jasieńca Dolnego.

Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 22 kwietnia 2015 12:26

obra1ZAPROSZENIE

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży

serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Pani Teresy Jaśkiewicz

pt. „Wiejskie pejzaże” 27 kwietnia 2015 r.
o godz. 1100 (w czytelni biblioteki)

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 14