Informacja

UWAGA!
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu używania - przeczytaj politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przykładowe zdjęcia

 • Bajkowe spotkanie 1.jpg
 • Bajkowe spotkanie 3.jpg
 • Bajkowe spotkanie 4.jpg
 • Bajkowe spotkanie 6.jpg
 • otcd 1.jpg
 • otcd 2.jpg
 • otcd 6.jpg
 • otcd 8.jpg
 • otcd 12.jpg
 • Wakacje 173.jpg
 • Wakacje 177.jpg
 • Wakacje 1712.jpg
 • Wakacje 1714.jpg
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
poniedziałek, 07 lipca 2014 11:00

Wakacyjne godziny otwarcia  Biblioteki
Od 01.07-31.08.2014 r. Iłżecka Biblioteka zaprasza czytelników

 

Poniedziałek      
700 - 1600
Wtorek
700 - 1600
Środa 700 - 1600
Czwartek 700 - 1500
Piątek 700 - 1600
Sobota nieczynna
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 03 lipca 2014 11:28

kon2Noc Kupały

 

Tradycyjnie jak co roku w wigilię Świętego Jana na terenie iłżeckiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyła się impreza – Noc Świętojańska. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna była jej współorganizatorem. Wraz z Muzeum Regionalnym, przygotowała dla najmłodszych słodkie upominki, zabawki i maskotki. Nagrody były dla dzieci, które wykonały tradycyjny wianek sobótkowy.

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 03 lipca 2014 11:23

mal8Maluchy w bibliotece

 

W słoneczne czerwcowe przedpołudnie 25 czerwca, Oddział dla Dzieci iłżeckiej biblioteki odwiedziły maluchy z Samorządowego Przedszkola w Iłży. Po całorocznej współpracy i wizytach bibliotekarki w przedszkolu, przyszedł czas na rewizytę maluchów. Dzieciaki  pierwszy raz całą grupą odwiedziły naszą bibliotekę. Z wielką ciekawością odkrywały "tajemnice" biblioteki. Dzieci zapoznały się z pojęciami: bibliotekarz, biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia, czytelnia. Maluchy pięknie odpowiadały na pytania dotyczące szacunku do książek oraz zachowania w bibliotece. Dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i jak miło można spędzać w niej czas. Poznały zasady korzystania i zapisu.

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 03 lipca 2014 11:14

pas15Uroczystość pasowania na czytelnika iłżeckich przedszkolaków


W czasie zbliżającego się zakończenia roku szkolnego  iłżecka biblioteka gościła trzy grupy 6-latków, z Samorządowego Przedszkola w Iłży, które zostały zaproszone na uroczyste pasowanie na czytelnika Oddziału dla Dzieci i otrzymały dyplomy. W pasowaniu wzięły udział grupy Pani Teresy Szymela, Jolanty Derlatka, Bożeny Miaz.
Więcej…
 
Aktualności
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 27 czerwca 2014 11:44

BrIPromocja  Albumu – przewodnika
pt. ”Kapliczki ,figury i krzyże przydrożne Gminy Iłża”

 

W czytelni odbyła się promocja publikacji autorstwa Łukasza Babuli pt.” Kapliczki, figury i krzyże przydrożne  Gminy Iłża ”.

 

Książka powstała w ramach pozyskanego grantu przez iłżecką  bibliotekę z małych projektów na  działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2007-2013. Celem realizacji tej operacji było opracowanie i wydanie powyższej publikacji  mającej na celu promocję  obszaru LGD ”Dziedzictwo  i Rozwój” z siedzibą w Zwoleniu a w szczególności Gminy Iłża. Zdobycie i upowszechnienie informacji o walorach zabytkowych, historycznych i artystycznych obiektów małej architektury sakralnej. Ważne jest  wypromowanie tych obiektów jako lokalnych atrakcji turystycznych. Ponadto, celem przedsięwzięcia jest podniesienie aktywności społeczności lokalnej poprzez dokumentowanie i kultywowanie miejscowych tradycji, wydarzeń związanych z w/w obiektami. Ważnym aspektem również  jest podniesienie wiedzy wśród mieszkańców i turystów o historii i znaczeniu obiektów sakralnych w kulturze naszego regionu...

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
czwartek, 26 czerwca 2014 22:23

1111Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
serdecznie zaprasza na promocję książki
autorstwa Łukasza Babuli pt. „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne Gminy Iłża”
27 czerwca o godz. 12.00 w Czytelni Biblioteki

Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
wtorek, 17 czerwca 2014 11:41

„Z Koziołkiem Matołkiem wyruszamy w świat”
”Franklin w oczach dziecka”


W Oddziale dla dzieci podsumowane zostały 2  konkursy plastyczne:                                     
- „Z Koziołkiem Matołkiem wyruszamy w świat”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. ”0”, na który  wpłynęło 92 prace...
- „Franklin w oczach dziecka”. W konkursie brały udział uczniowie klas I–III, którzy zgłosili 98 prac...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:22

te12SPEKTAKL TEATRU LALEK BAJKA
ZAPREZENTOWAŁ DZIECIOM
PRZEDSTAWIENIE  „KOCMOŁUSZEK”

 

Pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży w dniu 4 czerwca w ramach XIII Ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom, gościły w bibliotece na spektaklu teatralnym Teatru Lalek „Bajka” z Przysietnicy koło Starego Sącza. Dzieci obejrzały przedstawienie „Kocmołuszek” , opracowanego na podstawie tekstów M. Kumor i Igora Sikiryckiego...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:16

pw11SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM WAKUŁĄ
W RAMACH XIII OGÓLNOPOLSKIEGOO
TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM


W iłżeckiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, pisarzem książek proekologicznych i nie tylko. Pan Paweł  z zawodu malarz i absolwent pedagogiki artystycznej jest też ilustratorem swoich książek. Swoje rysunki zamieszcza w gazetach i tygodnikach ogólnopolskich. Jest również rysownikiem w gazecie dla dzieci „Angorka”, insercie do wydawanej „Angory”.  W 2007 roku jego książka pt.: „Co w trawie piszczy”, została wyróżniona w I  Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom...
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
piątek, 06 czerwca 2014 08:08

qq7SPOTKANIE AUTORSKIE  Z PAWŁEM WAKUŁĄ

Dnia 03.06.2014r. w Bibliotece w Pakosławiu odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, znanym ilustratorem prasowym oraz twórcą- pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z największym polskim tygodnikiem „Angora”, ilustrując artykuły, publikując żarty rysunkowe oraz  pisząc krótkie humoreski. W dorobku pisarskim znajdują się książki dla dzieci tj.: O czym szumi las, Na tropie sześcioptaka, Kajtek i Yetik, Kajtek i Yetik podnoszą żagle, Mój tata jest olbrzymem, Co w trawie piszczy. Ten ostatni zbiór opowiadań został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 28 maja 2014 10:09

logorajdOdjazdowy Bibliotekarz

Bibliotekarki z Iłżeckiej Biblioteki oraz Bibliotek Filialnych zapraszają  po raz drugi czytelników, przyjaciół biblioteki, sympatyków książek, cyklistów oraz ludzi, którzy chcą wyruszyć z nami na wspólną popołudniową niedzielną przejażdżkę rowerową. Zbiórka 29 czerwca o godz. 13.30 na placu przed budynkiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży gdzie poinformujemy o zasadach  poruszania się podczas wycieczek rowerowych. Start: 13.45. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz w gminie Iłża planowany jest  pod hasłem: „Poznajemy otoczenie” czyli przyrodniczo - literackie spotkania na łonie natury z  osobami mieszkającymi w naszym środowisku.
Więcej…
 
Wpisany przez Ireneusz Jaworski   
środa, 28 maja 2014 10:01

wmw3„Kwiaty w wiosennych aranżacjach”- wystawa

 

Pod takim tytułem otworzona została w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży wystawa malarstwa. Wystawa obejmuje ponad 30 prac wykonanych akwarelą.Tak jak wskazuje tytuł wystawy przewodnim tematem prezentowanych dzieł  są kwiaty. Autorką wystawy jest Małgorzata Wólczyńska malarka, od dzieciństwa związana z Radomiem. Tu ukończyła naukę w III Liceum Ogólnokształcącym im. D. Czachowskiego i studium geodezyjne zdobywając dyplom geodety. Od dzieciństwa kochała malować. W  2002 roku przeprowadziła się do Rzymu gdzie podjęła naukę na kursach artystycznych mających na celu udoskonalenie swojego warsztatu pracy...

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 11